Stoimy na straży czystości

Domowe środki czystości, które znajdziesz w każdej kuchni


Z pozoru nic trudnego – do sprzątania wystarczą chęci, ściereczka, odkurzacz i detergenty. Jednak czasem pojawiają się trudne do usunięcia plamy... i co wtedy? Zamiast wydawać pieniądze na drogie środki chemiczne, sprawdź, co masz w szafce i skorzystaj z prostych sztuczek...

Masz psa albo kota, który zostawił mokrą plamę na dywanie lub kanapie? To nie koniec świata – plamę da się usunąć, nieprzyjemny zapach również. Wystarczy woda utleniona, kwasek cytrynowy, ocet, mąka kukurydziana albo soda oczyszczona. Pomogą one zneutralizować zapach, a gdy już zniknie niemiła woń, możesz bez obaw przetrzeć plamę ściereczką zamoczoną w wodzie z płynem do prania. Pamiętaj jednak, że przed użyciem wody utlenionej, kwasku, itp. należy sprawdzić na niewielkiej powierzchni, czy substancja nie powoduje odbarwień materiału.

Wszechstronne zastosowanie ma też sól kuchenna. Przyda się nie tylko w walce z rozlanym czerwonym winem, ale także do czyszczenia dywaników, których nie wolno prać. Są to na przykład produkty z bambusowych listewek czy też włókna kokosowego.

Do czyszczenia fug w kuchni czy łazience natomiast sprawdzi się wybielająca pasta do zębów, sok z cytryny, ocet z sodą, a także... proszek do pieczenia!

A może szukacie sposobu na usunięcie rdzy z różnego rodzaju narzędzi? Doskonałym, a do tego wyjątkowo tanim rozwiązaniem jest czarna herbata. Wystarczy zaparzyć kilka dzbanków, poczekać aż herbata wystygnie, a następnie zanurzyć w niej narzędzia przez kilka godzin. Po takiej kąpieli oraz wypolerowaniu będą wyglądać jak nowe.

Domowe środki czystości mają ogrom zastosowań i są nie tylko o wiele tańsze od gotowych preparatów, ale także zdrowsze. Są to produkty naturalne i nie powodują podrażnień skóry czy też alergii. Dlatego przed kolejnymi porządkami zachęcamy do głębszej analizy zawartości kuchennych szafek!


L.T.W Sp. z o.o.
NIP: 5213652309
Aleja Rzeczypospolitej 18/36 lok. 209, 02-972 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 794 999 490, e-mail: ltw@ltw.info.pl